Program UE "Europa dla obywateli" - zaproszenie na spotkanie informacyjne w Szczecinie - 26 lipca 2018 r.

2018-07-12 07:57:34

W ramach współpracy instytucji oraz wsparcia działań i rozwoju instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego i trzeciego sektora, Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 26 lipca br. w Szczecinie.

Celem spotkania jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych celów, priorytetów, struktury i możliwości działań, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

Program "Europa dla obywateli" przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk, działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji. Program ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, działań związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego i integracji europejskiej, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

W ramach programu "Europa dla obywateli" można zrealizować projekt w obszarach Pamięć Europejska oraz Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie.

Bardziej szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej polskiego Punktu Kontaktowego programu: europadlaobywateli.pl; oraz na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego, zarządzającej programem: http://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na naszej stronie internetowej, znajdujący się pod linkiem: europadlaobywateli.pl/szkolenie/spotkanie-informacyjne-programu-europa-dla-obywateli-26-lipca-2018-szczecin/

Spotkanie odbędzie się 26 lipca br. w Książnicy Pomorskiej przy ulicy Podgórnej 15/16 w Szczecinie, w godzinach 10.00-14.00.