Dożynki Gminne w Witkowie Drugim

2018-08-30 08:56:12

Dnia 25 sierpnia 2018 roku odbyły się w miejscowości Witkowo Drugie już po raz dwunasty Dożynki Gminne organizowane przez Gminę Stargard oraz sołectwo Witkowo Drugie. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło się, w Kościele w Witkowie Drugim, mszą świętą, celebrowaną przez księdza proboszcza Stanisława Merniosa. Po mszy świętej, uczestnicy dożynek utworzyli korowód, który przeszedł na teren boiska. W korowodzie, niosąc wieńce i chleby, przeszły: Zespoły ludowe: „Prząśniczka” z Pęzina oraz „Koszewianki” z Koszewa, delegacje sołectw gminy Stargard, przedstawiciele producentów rolnych, zaproszeni goście, mieszkańcy oraz starostowie tegorocznych dożynek Pani Maria i Bogdan Maciejczak wraz z gospodarzem, wójtem gminy Panem Kazimierzem Szarżanowiczem.
W tym roku udział w dożynkach gminnych wzięły delegacje następujących sołectw:
Barzkowice, Golina, Grzędzice, Klępino, Koszewo, Krąpiel, Kurcewo, Lipnik, Skalin, Strachocin, Strzyżno, Sułkowo, Święte, Tychowo, Trzebiatów, Ulikowo, Warchlino, Witkowo Drugie i Żarowo.

Tradycyjnie bochen chleba dożynkowego został przez Starostów wręczony Wójtowi Panu Kazimierzowi Szarżanowiczowi, który podzielony został pomiędzy wszystkich uczestników dożynek.
Imprezę uświetniły występy zespołów ludowych „Prząśniczka” z Pęzina, oraz zespół „Koszewianki„ z Koszewa, zespół taneczny „Seniority” ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespół muzyczny „ToDlaWas”.

Podczas uroczystości dożynkowych wręczona została nagroda przez Wójta Gminy Stargard dla państwa Andżeli i Zygmunta Stępniów za udział w etapie wojewódzkim XVI edycji ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Sponsorem tegorocznych Dożynek Gminnych była firma ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.

Wrzesień 2018