Spotkania świąteczne

2018-12-21 11:25:08

Cyklicznie gmina Stargard organizuje dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru gminy warsztaty rękodzielnicze. Tradycyjnie pod koniec roku tematem warsztatów są Święta Bożego Narodzenia. W dniach 5 i 6 grudnia panie ze Stowarzyszenia „Dziesiątka” z Krąpiela, Stowarzyszenia „Wspólnie dla Ulikowa” Stowarzyszenia „Nasze Kurcewo”, z Koła Gospodyń Wiejskich z Żarowa, Sowna, Skalina, Kurcewa, Strzyżna, Witkowa Drugiego oraz panie z nowo tworzonego KGW ze Świętego spotkały się w Szkole Podstawowej w Sownie aby wspólnie tworzyć ozdoby świąteczne.

Na warsztatach panowała twórcza, świąteczna atmosfera, panie z dużą pomysłowością oraz kreatywnością wykonywały stroiki. Wszystkie własnoręcznie wykonane prace są śliczne i niepowtarzalne.

Tydzień po zakończeniu warsztatów w dniu 16 grudnia 2018 r., odbył się w Grzędzicach Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przygotowaniem i obsługą imprezy tradycyjnie zajęło się lokalne Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra ” przy współpracy z Urzędem Gminy. Uroczystego otwarcia kiermaszu dokonali Wójt Gminy Pan Jerzy Makowski oraz Prezes Stowarzyszenia Pani Barbara Jaroszek.

W kiermaszu swoje prace prezentowały panie – uczestniczki warsztatów świątecznych oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Grzędzicach. Na stoiskach można było zobaczyć m.in. wyroby rękodzielnicze o charakterze dekoracyjnym, kartki bożonarodzeniowe, stroiki, aniołki, pierniczki świąteczne, itp.

Dla wszystkich uczestników kiermaszu został przygotowany poczęstunek.

Uroczystość uświetnił wspaniały, jak co roku, występ przedszkolaków z przedszkola w Grzędzicach, dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Grzędzicach oraz koncert kolęd w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca „Prząśniczka” z Pęzina.

Warsztaty oraz kiermasz to doskonała okazja do kultywowania naszego dziedzictwa a także możliwość spotkania, integracji i wymiany doświadczeń organizacji pozarządowych oraz mieszkańców gminy. Dlatego bardzo cieszymy się z tych spotkań i z radością będziemy wyczekiwać następnych.

Styczeń 2019