Podsumowanie działań w ramach projektu "MOST KU PRZYSZŁOŚCI"

2019-01-03 10:44:16

Podsumowanie działań w ramach projektu „MOST KU PRZYSZŁOŚCI” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W związku z podpisaniem umowy z Narodowym Instytutem Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na obszarze gminy Stargard Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra” wraz z Partnerem Gminą Stargard, Szkołami Podstawowymi funkcjonującymi na obszarze gminy oraz z wieloma wolontariuszami w miesiącu grudniu zrealizowało szereg operacji.

W Szkołach Podstawowych w Grzędzicach, Strachocinie, Pęzinie, Małkocinie oraz w świetlicach wiejskich w Klepinie, Ulikowie, Żarowie, Krąpielu i Centrum Kultury i Sportu dla 100 dzieci z naszej gminy przeprowadzono warsztaty pn ”MAŁY MAJSTERKOWICZ”, każdy z uczestników samodzielnie złożył karmnik dla ptaków dowiedział się jakie ptaki dokarmiamy w zimie, czym i jak należy dokarmiać ptaki, następnie karmniki zostały zamontowane na drzewach, kiedy nastąpią złe warunki dla bytowania ptaki będą dokarmiane.

Kolejnym zrealizowanym zadaniem były zajęcia rekreacyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, w ramach zajęć zakupiono sprzęt sportowy np. piłki, szarfy, skakanki, hula hop itp. Zajęcia w których uczestniczyło ponad 100 dzieci odbywały się głównie w Szkołach Podstawowych tj w Grzędzicach, Strachocinie, Pęzinie, Sownie, Małkocinie, oraz w świetlicy wiejskiej w Krąpielu i Centrum Kultury i Sportu w Barzkowicach.

Szkoła Podstawowa w Strachocinie w ramach zadania „Aktywny udział dzieci i rodziców w życiu szkoły” prowadziła w ramach zakupionych środków projektowych akcję pn ”Grudzień pachnący tradycją” W okresie od 05 grudnia do 20 grudnia 2018 w szkole odbyły się warsztaty z wykonywania kartek świątecznych, ozdób bożonarodzeniowych w tym dawnych podłaźniczek, pieczenia i dekorowania pierników, grupa teatralna przygotowała inscenizację Kolędnicy. Wszystkie rękodzieła jak również występy dzieci zaprezentowano 20 grudnia 2018. Wraz z zaproszonymi rodzicami, władzami gminy wspólnie śpiewano kolędy, składano życzenia.

Szkoła Podstawowa w Grzędzicach w ramach powyższego zadania zorganizowała warsztaty rękodzielnicze w dniu 7 grudnia 2018 r. Dzieci poznały technikę wykonywania wielu ozdób bożonarodzeniowych w tym wieńców adwentowych, stroików, zawieszek itp. instruktorami byli nauczyciele i rodzice. Wykonane prace zostały zaprezentowane na Kiermaszu Świątecznym, który cyklicznie odbywa się w Grzędzicach.

Prezes Stowarzyszenia „Grzędzice Jutra” Pani Barbara Jaroszek serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, nauczycielom i Dyrekcji Szkół za udział i zaangażowanie w realizacji  projektu.

Czerwiec 2019